Svečana sjednica Općinskog vijeća

Obilježen Dan Općine Povodom dana općine Trnovo upriličen je niz događaja u našoj općini. Naime, svečanoj sjednici povodom

Obilježen Dan Općine
Povodom dana općine Trnovo upriličen je niz događaja u našoj općini. Naime, svečanoj sjednici povodom Dana općine prethodili su prijemi penzionisanih uposlenika Općine, zatim uspješnih sportista sa područja općine i roditelja šehida kod predsjedavajuće vijeća i Općinskog načelnika. Delegacija ispred Općine, Općinskog vijeća Trnovo i boračkih udruženja posjetila je i 46 porodica šehida, tačnije roditelje šehida, članove Udruženja organizacija porodica šehida i poginulih boraca Trnovo. Svim pomenutim grupacijama uručeni su prigodni pokloni sa čestitkom Općinskog načelnika za Dan Općine gdje im je poželio dobro zdravlje i porodičnu sreću.
Svečanoj sjednici Općinskog vijeća Trnovo prethodilo je polaganje cvijeća na centralnom spomen- obilježju na Igmanu gdje se, sada već tradicionalno, sjetimo hrabrih sinova, koji su u temelje slobodne BiH ugradili svoje živote i odamo im dužno poštovanje.

001

72E6AA65-B989-44B4-9BEC-AD3CB468BCF4
U prostorijama sale hotela “Han”, na Bjelašnici, s početkom u 14:00 sati, upriličena je Svečana sjednica Općinskog vijeća Trnovo. Na samom početku prisutnima se obratila Predsjedavajuća OV Trnovo, Emina Mehmedagić, te otvorila svečanu sjednicu.

120E4141-3806-464C-98F0-AEA139DCDABC
Prisutnima se obratio i Općinski načelnik, Ibro Berilo koji je najprije obavijestio prisutne o smrti komandanta Prve bošnjačke brigade, gospodina Selima Hamzića. Nakon potresnog izlaganja o smrti svog velikog prijatelja, načelnik je uputio čestitku povodom dana Općine, te ukratko predstavio razvojne projekte Općine.

C266C4A2-2B47-4CE4-BBAB-A8E9C5E68B9E
Ove godine općinsko priznanje – Plaketu Općine dobio je Ramiz Mulaomerović, Mehmed Mulaosmanović i jedna Plaketa za kolektiv Ministarstvo privrede KS. Općinski načelnik uručio je Zahvalnice Općine: dr. Samir Mehmedagić, Suad Hećo, arhitekta Vedad Kasumagić, Fatima Podgorica, Smajo Topuz i kolektiv KUD “Biseri Bjelašnice” za doprinos u očuvanju tradicije, kulturne baštine i promociju općine Trnovo. Općina se još jednom zahvaljuje dobitnicima priznanja i zahvalnica koji su svojim zalaganjem doprinjeli našoj društvenoj zajednici.

B6101414-8AA3-4DEC-8AF9-72ACF8143C0A

07332636-B14E-4F81-BF93-CCBA412DEF49

Pin It