Odata počast i položeno cvijeće u povodu obilježavanja Dana Općine

Tradicionalno u povodu Dana naše općine sjetimo se hrabrih sinova, koji su u temelje slobodne BiH ugradili svoje

Tradicionalno u povodu Dana naše općine sjetimo se hrabrih sinova, koji su u temelje slobodne BiH ugradili svoje živote, i odamo im dužno poštovanje. Na centralnom mezaristanu općine Trnovo, na spomen-obilježju Igman u petak je položeno cvijeće, dok je istog dana prije Džuma- namaza proučen Jasin šehidima u svim džamijama Trnova. Cvijeće su položile delegacija Općine Trnovo i Općinskog vijeća Trnovo, delegacija Kordinacije boračkih udruženja Općine Trnovo, delegacija udruženja Prve Bošnjačke brigade, delegacija Općinske organizacije SDA Trnovo, te delegacija ispred Kluba za praktično streljaštvo i taktički trening Ronin Trnovo.

Povodom obilježavanja Dana Općine Trnovo i godišnjice smrti komandanta Prve bošnjačke brigade Selima Hamzića, delegacija Općine Trnovo predvođena Općinskim načelnikom Ibrom Berilom danas je položila cvijeće na njegov mezar u Haremu Alipašine džamije. Cvijeće na mezar komandanta Hamzića položili su članovi njegove porodice, delegacija Općine Trnovo kao i predstavnici boračkih udruženja.

Ovom prilikom cvijeće je položeno i odata je počast i uglednom Trnovljaku Mustafi Pamuku, čiji je mezar u Haremu.

Svečana sjednica Općinskog vijeća održat će se u utorak, 19.03.2024. godine.

Leave a Comment