Obilježen Dan naše škole

Danas, 24.04.2023. godine, priredbom pod nazivom “Kad se male ruke slože” obilježen je Dan Osnovne škole “Zaim Kolar”

Danas, 24.04.2023. godine, priredbom pod nazivom “Kad se male ruke slože” obilježen je Dan Osnovne škole “Zaim Kolar” Dejčići. Učenici od prvog do devetog razreda pjevali su, plesali, glumili i svirali. Oni najmlađi su kroz svoj recital poručili “Slušaj svijete, ja sam sretno dijete”, dok su učenici devetog razreda sa profesoricom muzičkog izveli pjesmu “Furaj mali sam sredinom” kojom se opraštaju od prvih školskih klupa, krenuvši dalje u nova okruženja i nove izazove.

 

Programu bogatog sadržaja predhodilo je obraćanje direktora škole sa nekoliko riječi o aktivnostima škole, te postignutim rezultatima škole i njenih učenika na takmičenjima. Ovom prilikom direktor se zahvalio nadležnom ministarstvu Kantona Sarajevo, te Općini i Općinskom načelniku na nesebičnoj podršci školi.

– Dragi učenici, 24. april je, proljeće, a za našu školu je ovaj dan svake godine najljepši dan u godini- Dan naše škole. U ovoj zgradi se već godinama smjenjuju generacije učenika s kojima iznova rastu neki novi počeci, i bez obzira na određene promjene, ja koji se po prvi put zvanično obraćam kao direktor škole želim istaći da ćemo nastojati da u našoj školi radom i djelovanjem omogućavamo, ne samo adekvatno obrazovanje, nego da vam ukazujemo na pravi put, da koračate kroz život vodeći se pravim vrijednostima. Ponosni smo na vas, naše učenike i na mnogobrojne prethodne generacije naših učenika koje su prošle kroz ovu školu, završio je direktor, gospodin Zejnil Leka.

Program pun pjesme, recitacija, igrokaza, veselih boja oduševio je goste, a završio je izvođenjem folkolorne sekcije i velikim pljeskom publike.

Obilježavanju Dana Osnovne škole “Zaim Kolar” u Dejčićima prisustvovala je i kćerka rahmetli heroja Zaima Kolara po kojem ova škola nosi naziv, gospođa Aida Kolar Alić.

Povodom Dana škole Općinski načelnik upućuje čestitku svim učenicima jedine osnovne škole na području naše Općine, direktoru, nastavnicima, učiteljima i osoblju škole, te naravno roditeljima svih naših učenika. Načelnik kao nekadašnji nastavnik i direktor ove škole ovom prilikom ističe da je znanje, odgovornost, tolerancija i želja za napretkom jedini put koji vodi ka uspjehu. Nadamo se da ćemo i u budućem radu, zajedno s vašim roditeljima, odgajati generacije, prije svega, dobrih i plemenitih ljudi i da će naša škola, zaista, i dalje biti gnijezdo u kojem će se budući mladi ljudi humano pripremati za život i nove izazove.

Sretan Dan škole!

 

Leave a Comment